Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Konkurs "Mam 6 lat" roztrzygnięty!

13.03.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Konkurs "Mam 6 lat" roztrzygnięty!

Na początku roku szkolnego 2013/2014 Minister Edukacji Narodowej zaprosił do udziału w III edycji konkursu „Mam 6 lat". Konkurs skierowany był do rad rodziców przedszkoli i szkół oraz uczniów urodzonych w latach 2005, 2006 lub 2007, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat.

. Jego głównym założeniem   było upowszechnienie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz promowanie aktywnego stylu życia, bezpieczeństwa i zdrowia wśród najmłodszych.

W środę 12 marca Martyna Pamuła i Jan Jędrysiak, uczniowie klasy III B, w towarzystwie dumnych rodziców, dyrektor szkoły, pani Jadwigi Wieczorek  i wychowawcy klasy, pani Elżbiety Grędysy, wzięli udział w Wojewódzkiej Gali III edycji Konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”, która odbyła się w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

W bogatym programie uroczystości nasi uczniowie podziwiali  występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 83 im. Jana Kasprowicza  oraz dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 68 we Wrocławiu. Wysłuchali wystąpienia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, pani Beaty Pawłowicz i przedstawiciela Wojewódzkiej Kapituły II edycji konkursu „Mam 6 lat”, który dodatkowo ogłosił laureatów tegorocznego etapu wojewódzkiego oraz zaprezentował finalistów zakwalifikowanych do Ogólnopolskiej Gali.

Z dumą informuję, że na 150 uczestników etapu wojewódzkiego Martynka otrzymała I miejsce a Jaś uzyskał miejsce II. Tym samym nasza Martynka zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Gali. Ogromne brawa dla naszych laureatów i serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych uczestników i ich rodziców, którzy cierpliwie służyli pomocą i siłą doradczą podczas długich i żmudnych przygotowań.

                                               Rzecznik prasowy SP 6 – Iwona Żurawska

 

 

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.