Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Konkurs dziennikarski - Krótki felieton o wiośnie w mieście

05.04.2013

Dział: artykuły, kategoria: Własnym zdaniem

Widząc temat konkursu, nasuwa mi się jedno zasadnicze pytanie: Co autor miał na myśli pisząc „wiosna”? Bo to raczej antonim tego co widzimy za oknem.

   W końcu nie może być przypadkiem fakt, że w święto Dyngusa, przypadł Prima Aprilis. Z dzieciństwa pamiętam, słoneczne dni i oblewanie się wodą z sąsiadami. Tego roku mogliśmy  co najwyżej obrzucić kogoś zlodowaconymi śnieżkami i na dodatek trafionemu krzyknąć „prima aprilis”. Jednak zapomnijmy o kalendarzu, nie zwracajmy uwagi na słupek rtęci w termometrze za oknem i postarajmy się znaleźć oznaki wiosny w naszym mieście.

   Mimo nieprzyjemnej pogody, stale poszerzającą się grupą są biegacze. Zarówno zawodowcy w profesjonalnych outfit’tach jak i sądząc po ubiorze amatorzy. Dla jednych to czas przygotowań do sezonu dla innych sposób zmiany zimowej oponki na letnią. Szczególnie po sytych świętach. Dla nich wiosna już w pełni a oleśnickie parki i przede wszystkim miejskie stawy ponownie stały się miejscem aktywności sportowej. Skoro jesteśmy już przy aktywność fizyczną, to warto wspomnieć o trampkarzach z Akademii Piłkarskiej. Im także nie straszy jest mróz i gra w zaspach śniegu. W końcu runda wiosenna na boiskach ruszyła pełną parą.

   Aktywność wiosny widoczna jest także w przebudzeniu fauny i flory. W oleśnickich skwerkach,  światło dziennie ujrzały przebiśniegi. W tym roku faktycznie, miały przez co się przebijać. Natomiast przejeżdżając przez pobliskie wioski, z trudem ale jednak można ujrzeć symbolicznego bociana, który totalnie zdezorientowany prawdopodobnie nie spodziewał się tak ciepłego powitania.  

   I to chyba koniec symptomów wiosny, które i tak szukane były na siłę. Patrząc na prognozy, ciężko być dobrej myśli, a narastająca frustracja pejoratywnie odbija się na samopoczuciu i relacjach międzyludzkich. Jednym zdaniem, wzrasta niechęć. Szczególnie do tych, którzy Ziemie Obiecaną przysięgali uczynić. A  jeśli tak dalej będzie to zamiast astrologicznej wiosny będziemy mieć powtórkę z Wiosny Ludów.  Drżyjcie możnowładcy tego miasta! :)

AUTOR

Dancor

Dancor

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.