Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Kolejny jubileusz szkolnej gazetki

26.11.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Kolejny jubileusz szkolnej gazetki

Nasza szkolna gazetka „Nowineczki z Szósteczki” doczekała się w tym roku szkolnym kolejnej uroczystej rocznicy istnienia. Od 15 lat, bez przerwy, bawi i informuje uczniów oleśnickiej Szóstki o bogatym życiu szkoły. Przypomina o nadchodzących świętach, rocznicach i uroczystościach. Każdy kolejny numer jest inny od poprzedniego.

 Aktualni opiekunowie gazetki, panie Mariola Bednarska i Jolanta Przybysz,  czuwają nad poprawnością tekstów i ciekawą szatą graficzną. Duże brawa za swój wkład pracy należą się głównie wszystkim zespołom redakcyjnym, które przez te wszystkie lata starały się uatrakcyjnić kolejne wydania gazetki. Wyszukiwały ciekawostki, pisały swobodne wypowiedzi, szukały ważnych tematów i  tworzyły dla swoich szkolnych rówieśników zagadki  logiczne, a następnie z dumą rozprowadzały nowe numery pomiędzy młodszymi uczniami naszej szkoły. W naszej gazetce każdy może znaleźć coś dla siebie. Jest ciekawą lekturą nie tylko dla uczniów klas 0 – III, ale także dla rodziców i nauczycieli.

10 maja 2000 roku nasza gazetka zajęła pierwsze  miejsce w Konkursie na Najlepszą Gazetkę Powiatu Oleśnickiego „Gazetka 2000"organizowanego przez "Panoramę Oleśnicką", a  10 maja 2001 roku „Nowineczki z Szósteczki” otrzymały  wyróżnienie w ramach ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego za przeprowadzony i zamieszczony w gazetce wywiad.   W maju 2006 roku wydano kolorowy , jubileuszowy  50 numer gazetki, który był wydrukowany w profesjonalnej drukarni "WiK", a w listopadzie 2009 roku redakcja obchodziła ważny  jubileusz - 10 lat istnienia gazetki.

Tegoroczna rocznica jest tym większa, że podkreśla sumienną i  skuteczną pracę zespołu, a fakt, że ciągle ma swoich czytelników świadczy o tym, jak ważną rolę odgrywa w naszej szkolnej codzienności.

                                          Rzecznik prasowy SP6 – Iwona Żurawska

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.