Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Kiedy myślę o swojej starości...

18.05.2012

Dział: artykuły, kategoria: Własnym zdaniem

Kiedy myślę o swojej starości...

Na ostatniej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnicy, Radni debatowali na temat starości. Jednym z zadań Młodzieżowych Radnych było napisanie artykułu na temat "Kiedy myślę o swojej przyszłości to..."

Jest rok 2064.

Od roku jestem na emeryturze. Mam sześćdziesiąt osiem lat, jestem matką trójki dzieci, mam wnuki. Mąż, niedoszły emeryt, zmarł pięć lat temu. Jest siódma rano, a ja czekam w kolejce do lekarza. Godzinę później wchodzę do gabinetu, przyjmuje tam moja dwa lata młodsza znajoma. Trzęsą jej się ręce, z trudem wpisuje dane do komputera i podpisuje wydrukowaną przed chwilą receptę. Chcę iść do apteki, ale najpierw muszę wypłacić kwotę ośmiuset złotych, która za moje ponad czterdzieści lat pracy, ma zapewnić mi godne życie przez cały miesiąc. Idę do apteki. Wydawałoby się, że pięćdziesiąt lat później, kiedy technologia i nauka idą do przodu, to i leki tanieją. Nic bardziej mylnego. W aptece wydaję czterysta złotych. Zostaje mi drugie tyle na przeżycie całego miesiąca.  Wracam do domu, dostaję rachunki do zapłacenia. Z miesiąca na miesiąc są coraz wyższe. Trzysta osiemdziesiąt złotych do zapłacenia. Jest pierwszy – do końca miesiąca pozostało trzydzieści dni i dwadzieścia złotych w moim portfelu. Minęły pięćdziesiąt dwa lata od czasu, kiedy byłam szesnastolatką, czekającą na dziesięć zabiegów na kolano pół roku. Minęło ponad pół wieku i nic dalej się nie zmieniło na lepsze.

AUTOR

m_perczak

m_perczak

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.