Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Hiszpańskie warsztaty

01.04.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Hiszpańskie warsztaty

„Kuchnia hiszpańska” to temat szkolenia, które odbyło się 27 marca Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy. Szkolenie poprowadziły wolontariuszki EVS: Dolores Andreu z Hiszpanii oraz Viktoria Kozlova z Ukrainy.

Na początku szkolenia Dolores Andreu opowiedziała uczestnikom o potrawach typowych dla rejonu Murcji, a następnie zaprezentowała sposób ich przygotowania. Zarangollo, które wykonała wraz
z uczniami to typowe hiszpańskie danie składające się głównie z warzyw i jajek, serwowaną w restauracjach lub barach jako „tapas”.

- Potrawą, którą przygotowaliśmy jest popularna w Murcji, z której pochodzę. Zalicza się ją do „tapas”, znaku hiszpańskiej tożsamości. – mówi Dolores Andreu

Kolejnym daniem, które wolontariuszki wzięły na warsztat było Tortas Fitas, smażone drożdżowe łakocie, podawane z cukrem pudrem lub gorąca czekoladą.

- Ciekawostką jest to, że w każdym regionie Hiszpanii danie to znane jest pod inną nazwą. Pomimo tego danie to jest serwowane w całym kraju na specjalne okazje, takie jak Wielkanoc czy karnawał. – dodaje wolontariuszka

Uczestnicy z zaciekawieniem słuchali opowieści Dolores i uczyli się przygotowania nowych potraw. Szkolenie zakończyła degustacja.

AUTOR

CKiW OHP w Oleśnicy

CKiW OHP w Oleśnicy

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.