Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

GIMNAZJUM NR 2 z CERTYFIKATAMI

20.11.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

GIMNAZJUM NR 2 z CERTYFIKATAMI

Społeczność Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej za działalność na polu prozdrowotnym zdobyła dwa certyfikaty „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej” oraz „Prowadzimy WF z klasą”. W minionym roku szkolnym w ramach realizacji programów „Zachowaj równowagę” i „WF z klasą” na terenie szkoły zorganizowanych zostało wiele przedsięwzięć, których głównym celem była promocja zdrowego stylu

życia, w tym zapobieganie nadwadze i otyłości, poprzez edukację społeczności szkolnej w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.

Zorganizowaliśmy debatę na temat „Czy warto być aktywnym”, prowadziliśmy bloga, spotykaliśmy się na „sportowych przerwach” grając w gumę i tańcząc belgijskiego z nauczycielami.

Raz w miesiącu organizowaliśmy „Śniadania z Rzecznikiem Praw Ucznia”, by w przyjaznej atmosferze porozmawiać o uczniowskich problemach, a przy okazji zjeść zdrowe śniadanie.

Nasi uczniowie chętnie uczestniczyli w sportowych przedsięwzięciach, w rajdach pieszych i rowerowych.

Ponadto z pomocą nauczycieli,uczniowie w ramach realizacji projektów edukacyjnych organizowali festyny, zawody sportowe adresowane  do młodszych kolegów zdobywając umiejętności sędziowskie.

Każda klasa w ramach całorocznego konkursu „Liga Klas” zaproponowała społeczności szkolnej przedsięwzięcie promujące zdrowy styl życia. Były to konkursy, wystawy, akcje z jabłkiem, lekcje wychowawcze.

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy nasze działania prozdrowotne, włączając się do II edycji programu „WF z klasą”.

Naszym głównym celem w roku szkolnym 2014/2015 jest zdobycie

KRAJOWEGO CERTYFIKATU SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE.

Trzymajcie za nas kciuki.

 

 

 

 

AUTOR

obserwator BR

obserwator BR

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.