Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy oraz Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasencjusza z siedzibą w Warszawie po raz piąty zorganizowało festyn

23.06.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy oraz Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasencjusza z siedzibą w Warszawie po raz piąty zorganizowało festyn

Dnia 23 czerwca 2014 roku w Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Gry i zabawy naszych dziadków”. Zagraliśmy więc w kapsle, poskakaliśmy w gumę, i pograliśmy w ciupy. Pewnie zastanawiacie się o co tu chodzi? Już odpowiadam.

Kapsle - Zadaniem zawodników jest pstrykanie w kapsla, by jak najszybciej dotrzeć do mety. Zawodnicy pstrykają na zmianę. Sędziowie główni liczą liczbę pstryknięć. Jedno pstrykniecie, to jeden punkt. Wypadnięcie poza linię toru powoduje dodanie karnego punktu.

Gra w ciupy - Przed graczem leży pięć kostek do gry. Zadaniem zawodnika jest wybranie jednej kostki, podrzucenie jej do góry, a następnie zebranie tą samą ręką jak największej ilości pozostałych kostek z jednoczesnym złapaniem (tą samą ręką) wcześniej wyrzuconej kostki. W momencie, kiedy zawodnik nie złapie kostki zdobywa zero punktów. W zależności ile kostek po wykonaniu zadania ma zawodnik w dłoni tyle punktów naliczą mu sędziowie. Każdy zawodnik wykonuje zadanie dwa razy. W punktacji liczy się najlepsza próba zawodnika.

Gra w gumę -Gra polega na wykonaniu serii skoków przez gumę bez skuchy. Dwoje graczy stoi w gumie, trzeci skacze aż do skuchy (wówczas następuje zmiana gracza). Zawodnik wykonuje sekwencję skoków: skok obunóż do gumy, skok na gumę, skok do gumy, wyskok z gumy. Najpierw uczestnicy skaczą na gumie zaczepionej na wysokości kostek, później łydek, kolan, ud, dupka, pasa, pach, ramion.

Ponadto były jeszcze: rzut beretem, rzut do celu,spacer na szczudłach, tor przeszkód, kabel. Obok konkurencji sprawnościowych nie zabrakło wiedzowych: konkurs wiedzy o prawach dziecka i ucznia w szkole , konkurs wiedzy o św. Józefie Kalasancjuszu , pierwsza pomoc, sudoku.Nasi uczniowie wspólnie odtańczyli taniec „Belgijski”.

Uczestnicy festynu otrzymali kartę obiegową, która była brana pod uwagę w losowaniu w przypadku, kiedy uczestnik wziął udział przynajmniej w sześciu konkurencjach sprawnościowych i w dwóch konkurencjach dodatkowych, a sędziowie główni potwierdzili ten fakt swoim podpisem. Sposród wszystkich kart wylosowano trzy nagrody główne. Dodatkowo w każdej konkurencji nagrodzono I, II i III miejsce , jak również wyróżnienia .


Patronat nad festynem objął Burmistrz Miasta Oleśnicy.

 

Rzecznik Prasowy Gimnazjum nr 2

Beata Rubaszewska

AUTOR

obserwator BR

obserwator BR

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.