Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Gimnazjaliści z dwójki odkrywają tajemnice optyki

19.10.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

Gimnazjaliści z dwójki odkrywają tajemnice optyki

Szesnastego października uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej z Oleśnicy udali się pod opieką Beaty Rubaszewskiej i Sylwi Pakos do Wrocławskiego Centrum Kopernik.

Zebraliśmy się o godzinie 13.00 przed szkołą. Po sprawdzeniu obecności udaliśmy się na miejsce postoju autokaru – pod hotel Perła. W wycieczce uczestniczyło 38 osób.

W Centrum Kopernika we Wrocławiu po wypełnieniu formalności  uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy. Każda grupa obejrzała wystawę ph. Szkiełko i oko – tajemnice optyki. Wystawa prezentuje zjawiska fizyczne i optyczne, składa się z :

- optycznej ścieżki edukacyjne, złożonej  z 25 stanowisk prezentujących między innymi zjawiska rozszczepienia światła, pochłaniania barw i złudzeń optycznych;

- eksponatów interaktywnych prezentujących zjawiska fizyczne takie jak np. ciśnienie hydrostatyczne, ruch laminarny i turbulentny, prawo zachowania pędu;

- 15 eksponatów prezentujących różne złudzenia optyczne  pozwalające jednocześnie na „zabawę optyką”.

Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach Izolacja DNA. W prawdziwych warunkach laboratoryjnych z zachowaniem odpowiednich zasad postępowania (kolejność, proporcje, temperatura) wyizolowane zostało DNA z komórek cebuli.

Na zakończenie uczniowie otrzymali zadanie z chemii aby podsumować i uporządkować wiedzę zdobytą w humanitarium.

 

Wycieczka spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony uczestników.

 

AUTOR

obserwator BR

obserwator BR

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.