Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

„Gimnazjaliści z dwójki na Mistrzostwach Świata”.

07.09.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

„Gimnazjaliści z dwójki na Mistrzostwach Świata”.

W ramach kontynuacji „Spotkania z siatkówką 2014”, który odbył się w naszej szkole dzięki realizacji projektu Fundacji Doroty Świniewicz, dnia 4.09 wybraliśmy się do wrocławskiej Hali Stulecia, gdzie w ramach Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn rozgrywany był mecz grupy A: Argentyna-Kamerun. Wszyscy podekscytowani czekaliśmy na to wielkie, sportowe widowisko.

Obiekt już z zewnątrz robił niesamowite wrażenie, a gdy doczekaliśmy się wejścia do środka okazało się, że jednak może być lepiej! Przywitały nas rozgrzewki zawodników szykujących się do meczu, które wzbudziły niemałe zainteresowanie. 

Niemałą atrakcją była możliwość umieszczenia na swojej twarzy flagi bądź flag państwa, któremu się kibicuje w spotkaniu. Znalazły się też osoby, które z pewnością nie chciały nikogo dyskryminować, przecież policzki są dwa, więc czemu nie namalować sobie flagi i Argentyny i Kamerunu J

Podczas meczu obecne były także oficjalne maskotki Mistrzostw Świata, które zachęcały do wspólnej zabawy. Oczywiste było to, że każdy chciał mieć z nimi zdjęcie!

Mecz był czymś niesamowitym! Reprezentanci Argentyny i Kamerunu mogli liczyć na gorący doping ze strony kibiców zgromadzonych na hali, w tym naszej grupy. Ręce bolały od klaskania, a gardła były zdarte od okrzyków! W przerwach technicznych, czy też kończących partie nie było miejsca na odpoczynek. Pan prowadzący całe spotkanie zachęcał nas do różnych zabaw, klaskania w rytm melodii, robienia meksykańskiej fali, a podczas jednego seta zaproponował nam wejście w skórę sędziego i naśladowanie jego gestów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla reprezentantów z Ameryki Południowej, ale wbrew pozorom nie było im tak łatwo. W trzecim secie Kameruńczycy niesieni niesamowitym dopingiem kibiców walczyli punkt za punkt, ba! Udało im się nawet prowadzić!

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tej imprezie!

Agata Maciąg G2

AUTOR

obserwator BR

obserwator BR

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.