Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Gimnazjada 2013

25.02.2013

Dział: artykuły, kategoria: Sport

Gimnazjada 2013

We wtorek 19 lutego w hali sportowej MOKIS w Oleśnicy odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej chłopców w ramach Gimnazjady 2013. Zwycięstwo powędrowało w ręce zawodników z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze.

W turnieju finałowym uczestniczyło 8 zespołów: G1 Twardogóra, G Bierutów, G Syców, G2 w Oleśnicy, G3 w Oleśnicy, G1 w Oleśnicy, G Dobroszyce, oraz G Gminy Oleśnica.
Klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, op. Waldemar Lizak
2. Gimnazjum w Bierutowie, op. Bartosz Purzyński
3. Gimnazjum nr 1 w Oleśnicy, op. Tomasz Banaszak
Mistrzowie trenowani przez  Waldemara Lizaka  grali w składzie: P. Lizak, K. Bałabuszko, F. Piórek, M. Kuc, H. Kita, D. Fajkowski, Sz. Rusiecki, M. Urban.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Rusiecki z Twardogóry, natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Michał Kuc również z Twardogóry.

Dzień później, w środę 20 lutego na obiekcie hali Sportowo-Widowiskowej w Bierutowie odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Szkół Gimnazjalnych w halowej piłce nożnej dziewcząt w ramach Gimnazjady 2013. Były to pierwsze rozgrywki w tej dyscyplinie na terenie naszego Powiatu.
W turnieju finałowym uczestniczyły 3 zespoły: Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy, Gimnazjum w Dobroszycach oraz Gimnazjum w Bierutowie. Reprezentacje szkół składały się z 10 zawodniczek, rocznik 1997-1999. Zawody rozgrywane były zgodnie z uproszczonymi przepisami futsalu.
Tuż przed pierwszym gwizdkiem minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłej Laury Szczepaniak, absolwentki bierutowskiego Gimnazjum oraz bardzo dobrej zawodniczki.
Klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum w Bierutowie, op. Bartosz Purzyński
2. Gimnazjum Nr  2 w Oleśnicy, op. Piotr Glinka
3. Gimnazjum w Dobroszycach, op. Renata Szczepaniak
Zwyciężczynie zagrały w składzie: Gim. Bierutów – K.Stanisławska, A.Urbaniak, M.Urbaniak, N. Sobiesińska, M. Łukasik, A. Leśnierowska, K. Lechowska, O.Mazur, A. Kaczorowska.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Marta Urbaniak, a najlepszą bramkarką Natalia Sobiesińska obie z Gimnazjum w Bierutowie.



AUTOR

redaktor

redaktor

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.