Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Gala Fight Exclusive Night 2 we Wrocławiu już 8 marca!

20.02.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sport

Gala Fight Exclusive Night 2 we Wrocławiu już 8 marca!

Gala Fight Exclusive Night 2 odbędzie się w dniu 8-go marca na Stadionie Wrocław hali klubu Biznesowego & Diamentowego, we Wrocławiu a jej program zawiera walki w formułach MMA i K-1. Jest to projekt, który jest unikalny na polskim rynku i łączy środowiska MMA, Kickboxingu i Muay Thai.

Na pierwszej edycji FEN, ten model sprawdził się doskonale, więc organizatorzy stawiają na obie formuły i liczą na dostarczenie emocji sympatykom MMA jak i sympatykom Kickboxingu.

Po sukcesie pierwszej edycji, która miała miejsce w listopadzie 2013 roku ponownie będzie ona mieć miejsce na tym samym obiekcie. Nowoczesna oprawa gali spowoduje, że widzowie w komfortowych warunkach obejrzą widowisko. Wydarzeniem gali będzie debiut ostatniego polskiego medalisty olimpijski w boksie Wojciecha Bartnika w MMA .

 

Bartnik zdobył brązowy medal w 1992 roku w Barcelonie i od tego czasu, żadnemu polskiemu zawodnikowi nie udała się ta sztuka. W 1996 roku wywalczył też brąz na ME, walcząc w kategorii ciężkiej. Fighter z Oleśnicy zwyciężał też w turnieju im. Feliksa Stamma i trzykrotnie brał udział w Igrzyskach Olimpijskich. Potem przeszedł na zawodowstwo. Ostatni raz na ringu jako zawodowiec wystąpił w 2010 roku przedłużając serię zwycięstw do 15 z rzędu od czasu porażki z Albertem Sosnowskim w 2007 roku. Pokonał wówczas w Berlinie, o 11 lat młodszego niemieckiego zawodnika, Marcela Erlera.

 

W kategorii do 70 kg w formule MMA na wrocławskiej arenie zmierzą się wrocławianin Patryk Grudniewski reprezentujący Ankos Zapasy i Mateusz Tatarek ze Spartakusa Rzeszów.

 

W pojedynku wieczoru na zasadach K-1, zmierzą się dwie znakomite zawodniczki: mistrzyni świata w Kickboxingu Marta Chojnoska i finalistka z Płocka i mistrzyni Polski w K-1 i Muay Thai Sylwia Juśkiewicz z Łodzi. Chojnoska to nie tylko mistrzyni świata, ale i finalistka kobiecego turnieju MMA w organizacji KSW. Juśkiewicz z kolei to "młoda krew", w kobiecym K-1. Ten pojedynek związany będzie z Dniem Kobiet i jest ukłonem w stronę rozwijającego się kobiecego K-1 i MMA.

Najciekawszy pojedynek MMA gali FEN 2, stoczą: mistrz świata w Kickboxingu
Gerard Linder (4-0) z Black Dragon Andrychów i Tymoteusz Świątek (13-1) z Fightmana Bochnia. Liczący 38 lat Gerard Linder to legenda Kickboxingu i pierwszy romski mistrz świata w tej dyscyplinie. Linder występy w MMA łączył z pojedynkami w Kickboxingu i organizacją gal Black Dragon czy Biggers Better. 20-letni Świątek to wielka nadzieja polskiego MMA na światowe sukcesy w UFC czy Bellatorze. Walczył na MMA Attack 3 w Polsce, ale także w Niemczech.


Walka wieczoru

MMA +93 kg: Wojciech Bartnik (Oleśnica) vs TBA

 

Główna karta
K-1 55 kg: Marta Chojnoska (Corio Team) vs Sylwia Juśkiewicz (Shi-Kon Łódź)
MMA 61 kg: Gerard Linder (Black Dragon Andrychów) vs Tymoteusz Świątek (Fightman Bochnia)

MMA 70 kg: Patryk Grudniewski (Fight Factory Wrocław) vs Mateusz Tatarek (Spartakus Rzeszów)

Undercard
K-1 +95 kg: Radosław Pupin (Scorpion Krępice) vs Andrzej Kulik (GKS Corpus Gdańsk)

MMA +93 kg: Janusz Dylewski (Dylu Team Iława) vs Michał Piszczek (Winners Boxing London)

K-1 81 kg: Piotr Rogosz (Scorpion Kępice) vs Przemysław Bubiński (Kohorta Poznań)
MMA 77 kg: Damian Komisarski (Lutadores Wrocław) vs Damian Pomocka (Shooters Konin)

AUTOR

Fight Exclusive Night

Fight Exclusive Night

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.