Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Fotografujemy Oleśnicę - zapraszamy do udziału w projekcie

27.06.2013

Dział: artykuły, kategoria: Kultura

Fotografujemy Oleśnicę - zapraszamy do udziału w projekcie

Towarzystwo Przyjaciół Oleśnicy oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja w Oleśnicy zapraszają do udziału w projekcie „Fotografujemy Oleśnicę”.

Celem projektu jest wykonanie fotograficznej rejestracji obrazu współczesnej Oleśnicy w jej wymiarze przestrzennym, społecznym i kulturowym oraz  zachęcenie mieszkańców Oleśnicy do odpowiedzi na pytania: Za co kochamy nasze miasto? A może mimo co? Jak je widzimy? Co jest w nim pięknego? Co warto zobaczyć, a które miejsca lepiej omijać? Choć oczywiście ważne jest samo postawienie pytań i stworzenie w pracach warunków do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi i zaproszenie widza do interakcji.
W ramach projektu odbędą się również warsztaty i kursy fotograficzne. Organizatorzy będą się starali się zaangażować do projektu najlepszych fotografów, tak aby powstało forum wymiany myśli, doświadczeń i inspiracji.
Projekt realizowany będzie przez rok i zostanie zakończony wystawą prac wykonanych przez jego uczestników.
W projekcie mogą wziąć udział wszystkie osoby chcące fotografować Oleśnicę –  zarówno te, już zajmują się fotografią,  jak również i te, które stawiają dopiero pierwsze kroki.
Zapisy do udziału w projekcie odbywają w Czytelni oleśnickiej Biblioteki w godzinach pracy tej placówki. Wszelkich informacji na temat projektu i udziału w nim można uzyskać pod numerem 600-66-54-66 w godzinach od 16.00 do 19.00.
Pierwszy wykład Fotografie Akiry Komoto wygłosi Marek Śnieciński – wykładowca w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Rady Programowej w Międzynarodowym Forum Fotografii „Kwadrat”, szkoły fotograficznej we Wrocławiu. Autor wielu publikacji dotyczących fotografii publikowanych w uznanych czasopismach poświęconych sztuce w Polsce i za granicą.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu www.facebook.com/FotografujemyOlesnice oraz na stronie www.biblio.olesnica.pl

Serdecznie zapraszamy!

AUTOR

PiMBP

PiMBP

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.