Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

FESTYN Z ZACISZEM

18.06.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

W ostatnią sobotę nasza szkoła we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową Zacisze zorganizowała rodzinny festyn. Bardzo dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu tej imprezy oraz jej dofinansowanie. Jesteśmy również wdzięczni pozostałym sponsorom – właścicielom Supermarketu E.Leclerc, Piekarni Dawid, Restauracji Pasta e basta, Firm: Gama, Boramex i Drax oraz Anecie i Krzysztofowi Kowalczykom.

Podziękowania kierujemy także do wszystkich rodziców, którzy kolejny raz przyczynili się do tego, że wokół naszej szkoły pojawiło się mnóstwo kolorowych i słodkich stanowisk. Stoiska przygotowane przez poszczególne klasy uginały się wręcz pod pysznymi domowymi ciastami. Nie brakowało wspaniałych serników, murzynków, babeczek z różnym nadzieniem… Na bardziej zgłodniałych czekały smażone kiełbaski, grochówka, pierogi i hot dogi. Miłośnicy tradycyjnego jadła mogli zakosztować chleba ze smalcem i ogórków małosolnych. Po zjedzeniu wymienionych smakołyków kalorie można było spalić, biorąc udział w konkurencjach sportowych: rzutach piłeczkami do puszek, slalomach sprawnościowych lub torach przeszkód. Na Orliku odbywały się mecze w stylu brazylijskich mistrzostw, czyli z zaskakującymi wynikami. Obok na asfaltowym boisku swój tor przeszkód przygotowali strażacy. Znakowaniem rowerów zajmowali się policjanci. Dla zwolenników ekstremalnych wrażeń ustawiono trampoliny i dmuchane zamki. Miłośnicy koni choć przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi dżokeje lub amazonki. Na końcu bieżni, gdzie zwykle odbywają się skoki w dal, pod okiem panów: Henryka Kowalskiego i Piotra Matczuka, chętni próbowali swoich sił we francuskiej grze w boule. Na dziedzińcu nasze uczennice: Julia Cournuaud, Natalia Krawiec, Natalia Jamroz, Zuzanna Owczarek, Natalia Kowalska, Alicja Domaradzka i Natalia Macińska. prezentowały talenty wokalne. Odbył się pokaz karate. Przygotowano również miejsce  do promowania talentów plastycznych. Tęskniącym za karnawałem maluchom oferowano malowanie buzi w ciekawe wzory. Modystki w różnym wieku mogły zainwestować swoje oszczędności, kupując oryginalną biżuterię. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której można było wylosować m. in. walizkę, w sam raz przed wakacyjnymi wyjazdami, i rower świetny do trenowania formy w lecie. Mimo zmiennej pogody bawiliśmy się doskonale. Nawet deszcz nie potrafił nas zniechęcić do korzystania z wymienionych atrakcji. Razem z uczniami tęsknimy już za kolejnym festynem.

                                                                       rzecznik prasowy SP 4 – Małgorzata Wesołowska

AUTOR

obserwator BR

obserwator BR

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.