Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Festiwal Piosenki Powiatowej

18.02.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Festiwal Piosenki Powiatowej

17 stycznia 2014 roku w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbył się I Powiatowy Festiwal Piosenki Polskiej.

17 stycznia 2014 roku w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbył się I Powiatowy Festiwal Piosenki Polskiej. Pomysł zorganizowania festiwalu narodził się z potrzeby przypomnienia i propagowania piosenek o wyjątkowych walorach literackich. Uroczystość była okazją do promocji rodzących się talentów. Poprzez spotkanie młodych wykonawców z publicznością, chciano przypomnieć i od nowa walczyć o wysoką jakość polskiej piosenki oraz przywrócić potrzebę śpiewania o rzeczach ważnych i nieprzemijających.

I edycja festiwalu odbyła się 17 stycznia 2014 w 10 rocznicę śmierci wybitnego kompozytora, poety,

malarza, wokalisty - Czesława Niemena. Zespół z naszej szkoły pod nazwą BIM-BOM w kategorii zespoły zajął II miejsce, przy czym zaznaczyć trzeba, że nie przyznano miejsca I, ani III. Nasi uczniowie wykonali utwór Alicji Majewskiej „Na przekór wszystkim”. Szczególne gratulacje należą się Ninie Grabie, która wyśpiewała sukces wspomagana przez chórek w składzie” Jagoda Junik, Wiktoria Michalik, Zuzanna Kostrzewska, Emilia Pyta, Dagmara Buła, Gabriela Pełka.

 

AUTOR

Joanna Stojanowska -  SP NR 8

Joanna Stojanowska - SP NR 8

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.