Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Dzień "śniadanie daje moc!" w Szóstce

11.11.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Dzień "śniadanie daje moc!" w Szóstce

Każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Wzmocnione po nocnym odpoczynku dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. Takie zachowanie to najlepszy start w nowy dzień!

Dlatego powstał program edukacyjny: „Śniadanie Daje Moc”, w którym pomysłodawcy zachęcają  nauczycieli i rodziców uczniów klas 0-3 szkół podstawowych, do utworzenia w klasach Klubów „Śniadanie Daje Moc” oraz do obchodzenia, 8 listopada, Dnia „Śniadanie Daje Moc”. Ze względu na fakt, że przypisana data wypadła w tym roku w sobotę, uroczystość przeniesiono na piątek 7 listopada. W naszej szkole do ogólnopolskiej akcji przyłączyły się oddziały przedszkolne oraz uczniowie klas młodszych. Zgodnie z zaproponowanym harmonogramem dnia były pogadanki o prawidłowym odżywianiu i higienie posiłków, oczywiście z podkreśleniem znaczenia śniadania w  prawidłowej diecie  dzieci. Nie mogło zabraknąć zdrowych jogurtów owocowych i smacznych kanapek, samodzielnie zrobionych przez najmłodszych pod czujnym okiem rodziców i nauczycieli. Na wesołej zabawie czas mijał bardzo szybko, ale w pamięci naszych uczniów pozostanie na długo echo nietypowych zajęć i mocna świadomość, że na prawidłowym śniadaniu budujemy zdrowy dzień.

                                           Rzecznik prasowy SP6 – Iwona Żurawska

 

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.