Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Dobry pomysł na ferie

06.03.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Dobry pomysł na ferie

W czasie ferii zimowych , w dniach 17 – 21 lutego , w oleśnickie Szóstce odbyły się zajęcia pod hasłem „ Z nami zdrowo, kolorowo i wesoło”. Uczestniczyło w nich 27 uczniów z klas 0 – III.

Już  pierwszego dnia wspólnie  spędzanego  czasu, postawiliśmy na dobry humor  i wesołą zabawę.

Codziennie mieliśmy okazję  rywalizować  w różnych zajęciach sportowych. 

Rozegraliśmy  turniej „ Dwa ognie”. Wielu emocji  dostarczył  mecz piłki nożnej,  gdzie do walki zagrzewały urocze cheerleaderki  z naszej grupy. Pokonaliśmy tor przeszkód, a nad naszą sylwetką  pracowaliśmy na szkolnej siłowni.  Rozegraliśmy również turniej tenisa stołowego.    

Nie tylko sport umilał nam pobyt w szkole. Wzięliśmy czynny udział w zajęciach kulinarnych, w czasie których zrobiliśmy kanapki – istne dzieła sztuki i pyszny deser. Czuliśmy się prawie jak w „ Kuchennych rewolucjach”, z tym, że zamiast Magdy Gessler była z nami pani Małgosia Trzcińska.

Swoje  umiejętności aktorskie zaprezentowaliśmy w konkursie „Kalambury”.  Natomiast  dając upust naszym zdolnościom plastycznym – wykonaliśmy plakaty przedstawiające

„ Zimowy pejzaż.” 

Podczas kolejnych zajęć artystycznych tworzyliśmy rzeźby z masy solnej. Obok zwierzątek, wazonów z kwiatami, pojazdów,  pojawiły się projekty medali olimpijskich, pucharów i splecionych ze sobą kół olimpijskich.

Była też okazja do wykazania się swoją wiedzą. Biorąc udział w turnieju „ Zgaduj – zgadula” odpowiadaliśmy na pytania o różnym stopniu trudności. Mieliśmy też do wykonania zadania. Musieliśmy na przykład odrysować rękę pani dyrektor, stopę  pani sekretarki, policzyć toalety w naszej szkole, czy ilość schodów w danym budynku. Oczywiście cały czas  zdobywaliśmy punkty.

Ponieważ zima nie chciała przyjść do nas, to my przenieśliśmy się do „Krainy Lodu”, oglądając film o tym tytule.

Nadszedł  ostatni dzień  ferii. Korzystając  z sali komputerowej, każdy z nas wykonał kartkę z życzeniami dla swojej mamy z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Potem  odbyły się występy muzyczne „Karaoke”. Odkryliśmy niezwykłe talenty naszych kolegów i koleżanek, a  hity  różnych znanych przebojów rozbrzmiewały w całej szkole.

Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu , została ogłoszona ilość punktów, zdobyta  przez poszczególne drużyny, otrzymaliśmy też  różne drobiazgi.

Niestety „wszystko co dobre, szybko się kończy”. Ten pierwszy tydzień ferii na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                            Uczestnicy zajęć

 

 

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.