Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Dąb Dragonów: głosujmy i promujmy!

11.06.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

Dąb Dragonów: głosujmy i promujmy!

Drodzy Przyjaciele Oleśnicy! Trwa głosowanie w ogólnopolskim plebiscycie na "Drzewo Roku 2014". Bardzo gorąco proszę o wsparcie tej pozytywnej akcji, która daje Oleśnicy szansę na wyjątkową akcję promocyjną. Wystarczy zagłosować i rozpowszechnić tę informację wśród znajomych, przyjaciół, czy członków rodziny. To nic nie kosztuje!

Dąb Dragonów to piękne, dostojne drzewo rosnące w podwórzu kamienicy przy ul. Lwowskiej 25-29. Dąb ten, jako jeden z nielicznych na terenie Oleśnicy, udało się zidentyfikować na historycznych fotografiach i pocztówkach z przełomu XIX/XX wieku. Budynek, przy którym rośnie, powstał jako koszary dla żołnierzy 1. Eskadronu Regimentu Dragonów, szczycących się nazwą „cesarskich” z nadania cesarza Fryderyka Wilhelma. Następnie został przebudowany na potrzeby oddziału karabinów maszynowych wchodzących w skład Batalionu Strzelców nr 6. W 1922 roku budynek został przejęty przez miasto i mieściła się w nim m.in. biblioteka ludowa. Po 1945 roku budynek przeznaczono na mieszkania.

Dąb Dragonów jest jedynym tak pięknym drzewem, które pozostało poza miejskimi parkami starego miasta. "Dragon" jest niezwykle ważny dla mieszkańców byłego koszarowca, którzy starają się ustanowić swoje drzewo pomnikiem przyrody. Jest symbolem siły i świadectwem przeszłości.

Aby oddać głos, należy wejść na stronę www.drzeworoku.pl, kliknąć w Dąb Dragonów i podać swój adres e-mail. Z jednego adresu e-mail można oddać 1 (słownie: jeden!) głos, dlatego tak istotne jest, aby zbudować wokół tego przedsięwzięcia jak największą społeczność.

Informujcie, proszę, znajomych - tak w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Całej akcji poświęcony jest specjalny fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/dabdragonow.olesnica.

Apel o jak najszersze rozpropagowanie całej akcji został rozesłany również do Urzędu Miasta Oleśnicy, wszystkich jednostek oświatowych i kulturalnych naszego miasta. Samorząd oraz jego Sekcja Promocji dysponują narzędziami (np. e-dziennik, miejski serwis smsowy, oficjalne strony internetowe), za pomocą których mógłby bezpośrednio dotrzeć do tysięcy oleśniczan. Wciąż czekamy na JAKIKOLWIEK odzew ze strony samorządu.

Warto dodać, że samorząd Jelcza-Laskowic aktywnie wspiera kandydaturę "swojego" Dębu Słowianina. Samorząd powiatu krośnieńskiego promuje "swój" Dąb Wincentego. Dlaczegóż samorząd oleśnicki nie miałby być dumny z tego, że Dąb Dragonów znalazł się w gronie 16 najpiękniejszych drzew z całego kraju? Tym bardziej, że to nic nie kosztuje!

Każdy głos oddany na Dąb Dragonów to przyczynek do promocji Oleśnicy, jej przyrody i historii.

AUTOR

Damian Siedlecki

Damian Siedlecki

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.