Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Łączy nas język angielski...!

26.06.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Łączy nas język angielski...!

Od lutego 2014 r. oleśnicka „Szóstka” uczestniczy w „Projekcie Wymiany” z francuską placówką pod nazwą Croq' soleil z miejscowości Jaunay-clan.

W ramach projektu uczniowie pod kierunkiem nauczycieli filologów rozpoczęli    wymianę  korespondencji,  w której  piszą o sobie, o swoich zainteresowaniach, o rodzinie, itp. Dzięki takiemu działaniu opiekunowie projektu pragną  przybliżyć dzieciom z zagranicy naszą polską kulturę i zwyczaje, najbardziej popularne gry i zabawy oraz nauczyć wybranych zwrotów w naszym ojczystym języku. Jednocześnie nasi uczniowie mają dodatkową możliwość doskonalenia języka angielskiego. Nie każdy z uczniów ma możliwość zawarcia znajomości z rówieśnikiem z zagranicy, a nasz projekt taką sytuację umożliwia. Świadomość zainicjowanej znajomości powoduje, że uczniowie tym chętniej  angażują się w zainspirowane działania.

Po tak miłym rozpoczęciu wymiany opiekunowie projektu liczą na systematyczną i owocną współpracę.

Rzecznik SP6- Iwona Żurawska

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.