Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Coś więcej o wiosennych zajęciach fit

07.05.2013

Dział: artykuły, kategoria: Sport

Coś więcej o wiosennych zajęciach fit

Spacery z psem, gimnastyka dla smyka i turystyka rowerowa, to nowe propozycje bezpłatnych zajęć w ramach akcji "Bądź fit na wiosnę". Nie zabraknie też popularnych w ubiegłym roku dyscyplin: gry w boule, nordic walking i jazdy na rolkach.

Tematem spotkań, które poprowadzi Stowarzyszenie "Lepsze Relacje Pomiędzy Ludźmi i Psami" będą spacery z psem, nauka chodzenia zwierzęcia na luźnej smyczy, umiejętność chodzenia psa przy rowerze, wycieczki rowerowe z czworonogami. Zajęcia dla właścicieli i miłośników psów oraz ich pupili.
 

Cykl zajęć organizowanych pod hasłem „Gimnastyka dla smyka” dedykowany jest dla dzieci w wieku 3-6 lat. Zachęcamy maluchy i ich rodziców, aby spędziły z Abrakadabra sobotnie przedpołudnia na aktywności fizycznej oraz wesołej zabawie. Poza ćwiczeniami gimnastycznymi najmłodsi oleśniczanie wezmą udział w zabawach ruchowych przy muzyce i ze śpiewem, w zabawach orientacyjno-porządkowych, zabawach z elementem biegu, skoku, podskoku, bieżnych, z elementem równowagi, czworakowania, celowania, rzutu itp.


Turystyka rowerowa, to zajęcia dla każdego, kto kocha jazdę na rowerze. Na około dwugodzinne wycieczki rowerowe oleśnickim szlakiem zaprasza wielokrotny komandor Oleśnickiego Rajdu Rowerowego Jakub Makowski. Dużo ruchu na świeżym powietrzu i dawka pozytywnej energii gwarantowana!


 

W grze w boule może wziąć udział każdy. Jest to gra metalowymi kulami oraz jedną mniejszą, drewnianą – zwaną „świnką”. Wyrzut kul odbywa się z okręgu, w kierun­ku „świnki”. Celem gry jest umieszczenie swoich kul jak najbliżej „świnki”, co gwa­rantuje otrzymanie punktów i zwycięstwo. Dobra zabawa, którą cieszyli się już starożytni Grecy i Rzymianie.
 

Nordic walking to nauka prawidło­wego „chodzenia z kijami” pod fachową opieką wykwalifikowanego instruktora. Marsz według reguł nordic walking, dzięki odpowiedniej pracy kijami, powoduje znaczne odciąże­nie kręgosłupa i kończyn dolnych, dlatego uczestnicy zajęć są w stanie pokonać o wiele dłuższy dystans bez większych trudności, trenując i poprawiając przy tym kondycję, sprawność oraz siłę mięśni. Należy przyjść na zajęcia z własnym sprzętem. Zajęcia dla każdego.
 

Wszyscy uczestnicy kursu doskonalenia jazdy na rolkach będą mieli oka­zję uczestniczyć w zajęciach prowadzo­nych przez profesjonalistę, który wyko­rzystując idealne do tego celu ścieżki nad stawami miejskimi, będzie udzielał praktycznych po­rad, jak efektywnie i bezpiecznie jeździć na rolkach. Zajęcia zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

AUTOR

redaktor

redaktor

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.