Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

By język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa!

20.03.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

By język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa!

Już po raz jedenasty 18 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy trzyosobowe drużyny z oleśnickich podstawówek spotkały się podczas Drużynowego Turnieju Oleśnickich Szkół Podstawowych „By język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa...” zorganizowanego pod honorowym patronatem Burmistrza Oleśnicy.

Wzięły w nim udział zespoły z SP 2, SP 4, SP 6, SP 7 i SP 8.  W skład każdej reprezentacji weszli przedstawiciele klas IV, V i VI. Uczestnicy, rozwiązując zadania konkursowe, wykazali się wiadomościami z zakresu gramatyki i ortografii języka polskiego, umiejętnością posługiwania się poprawną polszczyzną, kojarzenia ważnych wydarzeń i postaci historycznych oraz mitologicznych, a także elementarną wiedzą            z zakresu kultury i sztuki.

Uczestnicy rywalizowali w dziesięciu konkurencjach. Prezentacje drużyn oceniało jury                     w składzie: Magdalena Chlebowska – Salamon z SP 2, Małgorzata Wesołowska  z SP 4, Joanna Szczegodzińska z SP 7 oraz Joanna Stojanowska  z SP 8.

         Po podsumowaniu wyników uzyskanych przez poszczególne zespoły jury przyznało:

I         miejsce   reprezentacji  z SP 2,                                                                                      

II       miejsce   reprezentacji  z SP 4,

III      miejsce   reprezentacji  z SP 8,

IV      miejsce   reprezentacji  z  SP 6,

V       miejsce   reprezentacji  z  SP 7.          

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i zostały uhonorowane nagrodami oraz upominkami ufundowanymi przez Burmistrza Oleśnicy.

Gratulujemy młodym humanistom „giętkości języków” i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

   

 

 

AUTOR

ivon

ivon

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.