Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Bliżej natury, bliżej siebie

18.10.2014

Dział: artykuły, kategoria: Inne

Bliżej natury, bliżej siebie

W dniach 13-19.10.2014 w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy odbywa się projekt międzynarodowej wymiany młodzież "Closer to nature, closer to each other" finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

W projekcie udział bierze młodzież z rumuńskiego stowarzyszenia Young Partners for Civil Society Development Association, młodzież ze Stowarzyszenia Greenlighton z Włoch oraz uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy. W sumie 21 osób.

- Celem projektu jest pogłębienie wiedzy młodzieży z zakresu ekologii oraz aktywizacja w zakresie podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Poprzez aktywne uczestnictwo w warsztatach z upcyclingu młodzież pogłębia wiedzę na temat właściwego recyclingu, wykorzystywania surowców wtórnych oraz  równoważonego gospodarowania materiałami. - informuje koordynator projektu Sylwia Pobrotyn. - Zadanie nie tylko rozwija kreatywność u osób młodych, ale także doskonali kompetencje osób stojących u progu kariery zawodowej. - dodaje.

 Nieformalna edukacja ekologiczna podczas wycieczki do Arboretum Leśnego w Stradomii Dolnej oraz do Skansenu Rolniczego w Nadolicach Wielkich, a także tworzenie produktów regionalnych uwrażliwiło młodzież na potrzeby środowiska, zrównoważonego rozwoju i piękno otaczającej przyrody. Poprzez wspólne warsztaty, dzielenie się doświadczeniem, promocję najlepszych praktyk i zajęcia plenerowe młodzież promuje zdrowy tryb życia, ruch na świeżym powietrzu oraz alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego.

Wiedzę zdobytą podczas warsztatów i doświadczeń młodzież wykorzysta w praktyce, by małymi krokami zmienić świat na lepszy.

AUTOR

CKiW OHP w Oleśnicy

CKiW OHP w Oleśnicy

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.