Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Bezpieczne wakacje

27.06.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

Bezpieczne wakacje

Dzisiaj ( 25.06.2014) gościliśmy w naszym przedszkolu funkcjonariusza Straży Miejskiej w Oleśnicy, panią Olę, z którą jesteśmy już w kontakcie od kilku lat.

 

   Pani Ola przypomniała przedszkolakom o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie odpoczynku wakacyjnego. Dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w czasie odpoczynku nad morzem, nad jeziorem, na basenie,

w górach, na wycieczkach rowerowych, w parku, na placu zabaw oraz w czasie podróżowania różnymi środkami lokomocji. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania wykazując dużą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz znajomości wszystkich numerów alarmowych.

    Pani Ola przekazała dzieciom kilka cennych rad jak należy zachować się podczas kąpieli w morzu, w jeziorze, na basenie i jak chronić się skutecznie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dzieci utrwaliły sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w górach i na wycieczkach rowerowych oraz uświadomiły sobie jak bardzo ważny jest odpowiedni strój i posiadanie kasku i ochraniaczy

w czasie jazdy rowerem. Prezentowane plansze oraz historyjki sytuacyjne pozwoliły dzieciom w pełni zrozumieć i zapamiętać poprawne i bezpieczne zachowania

w czasie wakacji. Dzieci zapytane przez pania Olę potrafiły bezbłędnie odróżnić złe zachowania w różnych sytuacjach, z którymi możemy spotkać się w czasie wakacji oraz wskazać i wyjaśnić prawidłowe zachowania. Dzieci zostały pouczone jak należy postępować w przypadku, gdy zaczepia je osoba nieznajoma i kogo możemy poprosić o pomoc w sytuacjach  zagrożenia lub zgubienia się.

   Dzieci serdecznie podziękowały pani Oli za bardzo miłe spotkanie, za ważne rady, które pomogą dzieciom bezpiecznie wypoczywać w czasie nadchodzących wakacji.

Wizyta funcjonariusza Sraży Miejskiej w naszym przedszkolu  pozwoliła dzieciom przybliżyć charakter pracy strażnika miejskiego oraz poznać formy pomocy ze strony strażników w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa w naszym mieście.

    Dziękujemy panu Komendantowi Straży Miejskiej za umożliwienie dzisiejszego spotkania a pani Oli za cenne i pomocne rady dotyczące bezpieczeństwa.

 

                                                                         nauczycielka: Marianna Zielazek

AUTOR

Anita Wujczyk

Anita Wujczyk

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.