Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Bezinwestycyjne Oszczędzanie Energii w Szkołach Dolnośląskich

18.12.2012

Dział: artykuły, kategoria: Własnym zdaniem

 Bezinwestycyjne Oszczędzanie Energii w Szkołach  Dolnośląskich

Dnia 28 Listopada 2012 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie działań w sprawie oszczędzania. Uczestniczyły w tym spotkaniu wszystkie grupy projektowe z Twardogóry, Kudowy-Zdrój oraz z naszej szkoły w składzie: Agata Maciąg, Karolina Wiatr, Sara Sobiesińska, Kacper Falentin, Zuzanna Rachel, Katarzyna Lewicka, Karolina Kowalczyk, Marta Szukała, Marika Kowalczyk i Nina Wieczorek oraz fotograf

Paula Kupc.

Uczniowie przedstawiali swoje działania które wchodziły w życie w poszczególnych szkołach w postaci piktogramów z hasłami o oszczędzaniu wody oraz energii, plakaty i nagłaśnianie w klasach .Następnie grupy projektowe uczestniczyły w prelekcji ,,Rynek energetyczny w Polsce”, którą wygłosił przedstawiciel Tauron-u  i dowiedzieli się , co zawiera faktura za energię . Uczestnicy podczas przerwy która trwała 30 min zostali poczęstowani pączkiem oraz soczkiem , także grupa z Twardogóry została bardzo szczegółowo oprowadzona po naszym  gimnazjum jak i też po I Liceum Ogólnokształcącym . Po przerwie wróciliśmy do naszego spotkania którego głównym celem było  hasło ,,ENERGIA” Czyli ??? Ćwiczenia oraz eksperymenty pt. ,,Z czego i jak pozyskać energię'' . W czasie spotkania wykonywaliśmy  w parach doświadczenia i eksperymenty pod czujnym okiem mgr Krystyny Gans oraz mgr inż. Krystyny Piosik , które udzielały wskazówek i wyjaśnień. Dużo się działo ,było  dużo dymu, ognia i śmiechu .Przekonaliśmy się wszyscy czy młodzi czy też trochę starsi , że nauka może być fajną i przyjemną zabawą . 

                                               Paula Kupc

AUTOR

obserwator BR

obserwator BR

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.