Facebook
RSS
ARTYKUŁY WYDARZENIA WASZE PROBLEMY WASZE PROPOZYCJE KONTAKT ZALOGUJ SIĘ DO SERWISU

Bądźmy życzliwi dla innych

25.11.2014

Dział: artykuły, kategoria: Sprawy miasta

Bądźmy życzliwi dla innych

21 listopada to światowy Dzień Uprzejmości. Celem tego święta jest zachęcenie do życzliwości i otwartosci wobec innych, uwrażliwienie ludzi na wzajemną zyczliwość i wzbudzenie w innych pozytywnych emocji Klasa 3c wraz z wychowawcą przygotowała wystawę na temat tego dnia. Następnie wybrani uczniowie odwiedzili wszystkie klasy i pracowników szkoły informując ich o historii tego święta i

wręczając buśkę z uśmiechem.: 
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. 
Początków tego święta należy szukać w roku  1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Tak więc: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
Każdy miał również możliwość przekazać miłe słowa - życzenia dla społeczności gimnazjum nr 2 za pośrednictwem skrzynki życzliwości.
klasa 3c

AUTOR

obserwator BR

obserwator BR

OCEŃ WPIS

WSZELKIE PRAWA ZATRZEŻONE | OLESNICA.EU COPYRIGHT 2012 | REGULAMIN

PROJEKT I WYKONANIE PublicON

Portal dziennikarstwa społecznościowego Olesnica.eu. Wyraź zwoje zdanie i bierz aktywny udział w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego swojego miasta.